3 סיבות מהותיות לחשיבותו של ליווי משפטי ברכישת קרקעות בארה"ב

רכישת קרקעות בארה"ב היא עסקה בעלת סיכון פיננסי גדול בהרבה מרכישת בית או דירה. מי שמקבל הצעה אשר נראית לו אטרקטיבית, חשוב שישכור את שירותיו של עורך דין מומחה לנושא מקרקעין בארה"ב, שילווה אותו משפטית כדי שלא תהיה עסקה כושלת.

הסיכונים הרבים ברכישת מקרקעין בארה"ב

בעת רכישת מקרקעין יש לבדוק כמה נושאים אקוטיים:

  • אם מדובר בנכס שהופשר לבנייה.
  • אילו עסקאות בוצעו לאחרונה בסביבה זו.
  • ערך הרכישה ואפשרות בניית המבנים, אם מדובר בבנייני מגורים, משרדים, מבנים ציבוריים מבני תעשייה ועוד.

בדיקה מקיפה של עסקת המקרקעין

המטרה של הלקוח היא לרכוש את המקרקעין ולבצע עסקת המשך כמו לדוגמה בניית מבנה מגורים, קניון או כל מבנה אחר. עורך הדין בודק ברשות המקומית ובמשרדי המקרקעין במדינה הרלוונטית, את הרישומים הקיימים לגבי הנכס הספציפי.

בשלב הראשון יש לוודא שקיים אישור להקמת בניין במקום זה, או שמדובר בסביבה שעדיין לא אושרה לבנייה ולכן אי אפשר לדעת אם תאושר כלל ומתי. כאשר אין אישור בנייה מדובר בעסקה מסוכנת כיוון שתיאורטית עלול להיות מצב שהרשות המקומית לא תאשר לבנות שם מבנים כלל ותקצה את השטח כולו לבניית פארק. לכן מי שירכוש קרקע מסוג זה מסתכן במצב שבו כל התוכניות שלו לעשיית רווחים לא יתממשו.


עוד מידע על קניית נכס בארה"ב


סיעור מוחות לגבי הנכס הרלוונטי

המידע הרב שמשיג עורך הדין המיומן, מועבר ללקוח הפוטנציאלי כדי שיקבל החלטה. אם הנכס לא אושר לבנייה וקשה לדעת מה יהיה עתידו, ברוב המקרים עורך הדין לא ימליץ ללקוח לקדם את העסקה.

אך אם מדובר בקרקע שיש עליה לדוגמה אישור לבניית מבנה מגורים בן עשרים קומות והמחיר שדורש בעל הקרקע תואם את עלותן של העסקאות שבוצעו לאחרונה בשכונה מובילה זו, עורך הדין ישקול את כל ההיבטים וברוב המקרים ימליץ ללקוח לבצע את העסקה.

חשוב לוודא כי ללקוח יש ידע מקצועי בתחום היזמות והקבלנות, כדי שיוכל לנהל ולפקח על פרויקט רחב היקף כזה שיש בו הרבה מאד רבדים ויש לדאוג שכל אחד משלביו יבוצע בדרך המקצועית ביותר על פי התוכניות, כתבי הכמויות וחומרי הבניין בעלי תו התקן.

בדיקת חוזה המכירה של המקרקעין

לאור ההיצע הרב של נדל"ן בארה"ב, עורך הדין בוחן את כל נתוני החוזה באופן קפדני ביותר כדי שלא שום סעיף בעייתי או בעל משמעות כפולה אשר יצור בעיה בעסקה זו.

אחד הנושאים המהותיים הוא לוח התשלומים. התשלום הראשון שישולם יהיה עבור חיסול המשכנתא כך שהלקוח ירכוש נכס ללא משכנתא, שעבוד, רישום זכויות או כל בעיה אחרת שתיצור חסמים במהלך רכישת המקרקעין.


עוד על משפט חוק וצדק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן