על פשיטת רגל, פרישה ותכנון עיזבון

כשאתם מתכננים פרישה, אתם עשויים להתמקד בחסכון הכסף שצברתם על מנת להשתמש בו כדי לחיות בכבוד לאחר שסיימתם את ייעודכם במקום העבודה. המטרה הראשונה במעלה שעומדת לנגד עיניכם היא כנראה לוודא כי יקיריכםבעתיד יטופלו היטב על ידי העברה של כמה שיותר מהרכוש שלכם. באופן מפתיע, פשיטת רגל יכולה לעזור לכם להשיג את המטרות הללו.

נכסי הפרישה שלך בטוחים בפשיטת רגל

חוקי מדינת ישראל ופסקי הדין המנחים מבית המשפט העליון מעדיפים בתוקף מימון פרישה על פני הנושים של החייב. ראשית, הנושים בדרך כלל מנועים מלהוציא את חשבונות הפרישה של החייב כפי שהם יכולים בחשבון הבנק שלו. שנית, חשבונות הפרישה בטוחים בפשיטת רגל.

ככל שאתם מיוצגים, הקפידו ליידע את עורך הדין לפשיטת רגל שהנכם עובדים איתו על כל החשבונות הפיננסיים שיש לכם כדי שניתן יהיה לבצע הערכה לגבי הפטורים החלים. שלישית, אתם יכולים וצריכים להמשיך ולשלם את הפנסיה שלכם גם אם אתם נמצאים בעיצומו של הליך פשיטת רגל.

לפי הלכה מנחה של ביהמ"ש העליון, יהיה ניתן למשוך מכספי הפנסיה שלכם לטובת כיסוי חובות שצברתם אך ורק בהסכמת החייב ואף לנאמן שמונה מטעם בית המשפט לעקוב אחר החייב, אין כל סמכות להכריח אותו לגעת בכספי הפנסיה שלו היות ואלה מוגנים לתקופה בה החייב לא יוכל לעבוד וכדי להבטיח עבורו רמת חיים נאותה.
הרציונל שעומד מאחורי הלכה זו, הוא כי פשיטת רגל מיסודה נועדה להגן על החייב שנאלץ בתום לב להגיע למבוי סתום בו אין לו כל יכולת לפרוע את חובותיו ולהוציאו לדרך חדשה בחיים הכלכליים שלו.
אז אם עבדתם קשה כל החיים, חסכתם מעט לפנסיה אך נקלעתם מסיבה כלשהי לחובות, אל דאגה! זה לא ילך לנושים.

מות החייב אינו מסמל את "מות" החובות שלו

סוגיה נוספת היא מותו של החייב. הנושים של החייב יכולים לגבות את חובותיו גם לאחר שהלך לעולמו. העיזבון של חייב צריך להסדיר את חובותיו של הנפטר שנצברו במהלך חייוולפרוע אותם לפני שהוא יוכלל התחלק בנכסים שהוא השאיר, וגובי החובות יעמדו בתור לקבלת התשלום שמגיע להם.
זה נכון, לא משנה אם יש לאותו החייב הרבה נכסים ורכוש יקר או רק כמה מוצרים ביתיים בודדים. עם זאת, אם החייב הספיק להגיש בקשהלפשיטת רגל וקיבל הפטר מחובותיו, ייאסר על הנושים לגבות בעתיד ולנציג האישי של העיזבון שלכם יהיה קל יותר לבצע את עבודתו מבלי להילחם עם גובי חובות.

מומלץ מאוד לשוחח עם עורך דין מנוסה לפשיטות רגל והסדרת חובות על האופן שבו ניתן יהיה לצאת לפריש המהנה יותר כדי לתת יותר ליקיריכם לאחר 120 שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן