עורך דין תאונות דרכים ברחובות– ייצוג קרוב לבית

תאונת דרכים היא אירוע קשה וטראומטי, והגוף שאותו תתבעו והדרך שבה תעשו זאת משתנים מתביעה לתביעה. אתם חייבים את עזרתו של עורך דין תאונות דרכים ברחובות שתיתן לכם שירות קרוב לבית. דוגמאות לסוגי תאונות ודרכי התביעה שלהם – בכתבה שלפנים:

תאונת דרכים רגילה

תאונות דרכים ודרכי הטיפול וקבלת הפיצויים עליהם מתחלקות לשני מצבים:

  1. אם הנהג הוא זה שנפגע הוא יתבע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב שלו.
  2. אם הנפגע הוא הולך רגל, הוא יתבע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב הפוגע.

כל נהג ונהגת בישראל חייבים לבטח את הרכב שלהם בפוליסת ביטוח חובה, על מנת שיוכלו לכסות על נזקים שייעשו במקרה של תאונה – לו, לרכב שלו או להולכי רגל ועוברי אורח שעלולים להיפגע.

להתייעצות עם  לחצו כאן

תאונת פגע וברח

לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כל הנפגעים – גם אם היו אשמים וגם במקרה שלא – זכאים לפיצוי. כתוצאה מהחוק הוקמה קרנית – קרן שתפקידה לפצות את נפגעי תאונות הדרכים במקרים בהם אין לנפגעים את מי לתבוע:

במקרה שזהות הנהג הפוגע אינה ידועה, יש להגיש תביעה לקרנית בצירוף אישור משטרה בצירוף טפסים רפואיים. לפעמים תצטרכו להוכיח שעשיתם כל מאמץ לגלות את זהות הנהג הפוגע.

כמו כן, קרנית מפצה נפגעים שחברת הביטוח שלהם נמצאת בהליכי פירוק, וכן נפגעים של תאונות דרכים במקרים בהם לא היה לרכב הפוגע ביטוח. המקרים בהם אין לרכב ביטוח יכולים להיגרם ע"י אי ביטוח הרכב, רכב גנוב או נהג בלי רישיון או שהשימוש ברכב היה מנוגד לתנאי הפוליסה שהנהג רכש מחברת הביטוח.

חשוב לציין שלמרות חוק הפיצויים, קרנית לא תפצה נהגים שנפגעו ואין להם ביטוח, להפך – היא אפילו יכולה לשלם לנפגע ואחר כך לתבוע את הנהג ולפנות אליו בדרישה לשלם את סכומי הפיצויים.

שווה קריאה – עורך דין נזקי גוף המלצות

תאונת דרכים בעבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה היא תאונת דרכים שמתרחשת תוך כדי העבודה, ולכן היא נחשבת גם כתאונת עבודה וגם כתאונת דרכים, ולכן היא פותחת שני אפיקי תביעה:

  1. תביעה לחברת הביטוח המבטחת את הרכב בביטוח חובה
  2. תביעה כנגד ביטוח לאומי – בגין פגיעה בעבודה

במקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה כנגד צד ג' – במקרה של פגיעה שנגרמה בשל רשלנות והתרשלות של גורם חיצוני.

כללי זהב להתנהלות אחרי תאונת דרכים

הנזקים שעליהם ניתן לתבוע כוללים נכות, אי יכולת לעבוד, אובדן הכנסה והפסדה של ימי עבודה, סבל וכאב. את התביעה יכולים להגיש הנפגעים או המשפחות שלהם תוך שלוש שנים מהתרחשות התאונה – לאחר מכן התביעה מתיישנת ולא ניתן לתבוע עוד את חברת הביטוח.

חשוב לזכור תמיד ללא קשר לסוג התאונה שקרתה כי יש לשמור את כל הקבלות והמסמכים הרפואיים שאתם מקבלים על מנת שתוכלו לחזק את טענותיכם, לבסס תיק אמין יותר מבחינה משפטית ועל מנת שתוכלו לקבל פיצוי והחזרים על התשלומים שקיבלתם בגלל התאונה.

כדאי תמיד לדבר עם עורך דין תאונות דרכים על מנת שתוכלו להתייעץ אתו ולקבל ממנו הדרכה והסברים על השלבים והדרך שעומדת לפניכם ועל כל האפשרויות לנצל ולמצות את הזכויות שמגיעות לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן