עורך דין מומחה לצוואות

בעריכת דין ישנה חלוקה בסיסית של עורכי דין המתמחים בפלילים ועורכי דין אזרחיים. מעבר לחלוקה הזו יש תחומים שונים והתמחויות שונות בכל תחום, כאשר אחת ההתמחויות של עורכי דין בתחום האזרחי הוא ירושות וצוואות.

בתחום זה ישנו עורך דין מומחה לצוואות אשר מתמחה בכל הקשור לנושא ירושה- דיני צוואות, עיזבונות, הורשת רכוש ועוד.

עורך דין מומחה לצוואות- מה הוא מציע?

ההגדרה של תפקידו של עורך הדין הוא לנסח צוואה על מנת שתגן על הירושה של הלקוח בצורה המיטבית והמרבית. לצורך כך חשוב שהוא יהיה בקיא, מומחה ומנוסה בתחום בכי שגם בבוא הזמן יוכל להוציאה לפועל ללא עיכובים מיותרים.

בין השירותים של עורך דין לענייני צוואה ניתן למצוא- כתיבה ועריכה של צוואות, כלומר- הם גם יכולים להנחות את הלקוח כיצד לכתוב את הצוואה בעצמו, גם יכולים לכתוב ולערוך אותה עבורו, ובמידת הצורך- הם יכולים להוציא לפועל את הצוואה אשר בידכם או לחילופין- לחלוק עליה.

במקרים רבים ישנה יותר מצוואה אחת או מספר מסמכים שחלקם סותרים. בנוסף, יש לא מעט מקרים בהם היורשים חולקים על הצוואה או לא מסכימים על חלק ממה שכתוב בה ויש צורך לגשר ביניהם. עורך דין מומחה לצוואות ידע לעבור על המסמכים, לברר את המידע המדויק, לנהל את המחלוקות בצורה נכונה ומגשרת בין היורשים ובסופו של דבר להוציא את הצוואה לפועל בצורה מהירה וללא תקלות בדרך.

במידה ועורך הדין אינו מצליח לגשר בין הצדדים ולשמש ביניהם כבורר- הגורם המכריע הוא בית המשפט, בו עורך הדין יכול לייצג את מי מבין הלקוחות הקשורים לאותה צוואה.

עורך דין לענייני ירושה וצוואות או נוטריון?

נוטריון הינו מעמד אליו מגיע עורך דין בהתאם לידע שלו ולוותק שלו בעריכת דין. תחום המומחיות שלו אינו משנה לצורך קבלת תואר נוטריון- משרד המשפטים הוא זה שמאשר את המעמד המקצועי ואת הוספת התואר נוטריון לכל עורך דין.

כאשר יש צורך לאשר צוואה לא מסיק עורך דין מומחה לצוואות, יש צורך גם בנוטריון וההמלצה היא כמובן  לפנות לנוטריון שתחום ההתמחות שלו היא צוואות או ירושה ויכול לעשות זאת עבורכם.

קראו עוד ביצוע המהלכים הנדרשים להפעלת צו קיום צוואה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן