עורך דין ביטוח לאומי – מורה נבוכים

יש הטוענים שההתנהלות מול ביטוח לאומי היא משחק מוחות מאתגר בין האדם הקטן למערכת ביורוקרטית מסועפת. אם זה כך אז כדאי להיות מוכנים למשחק הזה ולהגיע עם ידע, הבנה והרבה סבלנות. עורך דין ביטוח לאומי יכול לקחת אותך בקלות דרך שלבי המשחק השונים, והפרס על התנהלות נכונה –אנו מקבלים את הכסף שמגיע לנו.

3 שלבים במשחק:

  1. הבנת הנקרא –

האתר של ביטוח לאומי ללא ספק עובר שדרוגים רבים ומנסה להיות יותר ידידותי ויותר מובן לקהל הרחב. אך עדיין השמות והמשמעויות של התביעות השונות לא תמיד ברורים ויש דמיון וכפילות בחלק מההגדרות. גם הנציגים בטלפון עלולים לא לרדת לסוף דעתך ולהטעות אותך בלי כוונה.

לקוח מספר: "הנציגה אמרה לי שאין לי מה לדאוג שזו טעות שלהם, אך בדיעבד התברר שהיא לא הבינה בכלל מה שאלתי אותה."

אם מדובר בתביעה בעלת משמעות כדאי מאד להתייעץ עם עורך דין ביטוח לאומי המנוסה בתביעות אלה. 

  1. מילוי נכון של טופס התביעה –

לקוחה מספרת:" באוקטובר בשנה שעברה נפצעתי במהלך משחק כדורשת וקרעתי רצועה בברך שמאל. בתביעה שהגשתי לביטוח לאומי תארתי את המהלך שגרם לפגיעה אך קיבלתי בחזרה מכתב המבקש ממני לתאר שוב כיצד נפצעתי. עשיתי כמה נסיונות ניסוח נוספים ואף שוחחתי עם נציגה בטלפון שלא ידעה לענות לי איך היתה ממליצה לי לנסח את פציעתי.

על מנת לחסוך זמן, נסעתי בעצמי לביטוח לאומי לפקידה. אחרי המתנה ממושכת בתור הגעתי לנציגה, הראיתי לה בזהירות מה קרה ושאלתי אותה איך היתה היא מתארת את הפגיעה הזאת.

הנציגה שאלה: "על מה נחתת?" שאלתי אותה "מה האפשרויות?" היא ענתה "ריצפה…?" ריצפה. זאת הייתה המילה שהייתה חסרה לי במילוי הטופס ועיכבה את קבלת הפיצויים.

במקרה של דמי תאונה, הסבירה לי הנציגה, רוצים לדעת מהו הגורם החיצוני שגרם לפגיעה. במקרה הזה – ריצפה. אדם שאינו בקיא ברזי הטפסים והתשובות הנכונות הנדרשות, עלול לבזבז זמן יקר בניסיונות הגשה עקרים ולקבל דחיות שוב ושוב ולעיתים אף לפספס את ההזדמנות לקבלת פיצוי כלל. עורך דין ביטוח לאומי יכול היה לאמר לי זאת מראש." 

  1. חשיבות לוחות הזמנים –

לתזמוני ההגשות יש חשיבות רבה. כל תביעה ולוחות הזמנים שלה. לחלק מהתביעות זמן התיישנות. לדוגמה תאונת עבודה מתיישנת אחרי שנה.

בכל מקרה צריך להקפיד לגשת מיידית לבדיקה רפואית,לשמור את כל הטפסים האישורים והוכחות לכל התנהלות. אי הגשת התביעות והמסמכים הדרושים בזמן תגרום לעיכובים נוספים ולעיתים לסירוב למתן פיצויים.

אם אתם אנשים מסודרים עם תיקיות מסודרות ומסמכים שמורים, אתם יכולים, עם קצת סבלנות, להסתדר לבד מול המערכת. אם לעומת זאת אתם קצת פחות מסודרים יתכן שעורך דין ביטוח לאומי יעשה עבורכם את השירות הזה.

אולי יעניין אותך עורך דין תאונות דרכים ברחובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן