מה לעשות אם אין באפשרותך ליצור קשר עם הצד השני בסכסוך עיזבון

אם אינכם מצליחים ליצור קשר עם הצד השני בסכסוך עיזבון, ישנם מספר צעדים שעליכם לנקוט.

קודם כל יש לוודא שהצד השני לא ויתר על תביעתו ולא יצא מהארץ. אם יש להם, אז עדיף לפנות לעורך דין צוואות וירושות ולבקש את חוות דעתו המקצועית כיצד לנהוג.

לאחר מכן, אם אין תשובה ברורה מעורך הדין, אז נסו ליצור קשר עם בני משפחתו של המנוח. אלה עשויים להיות מסוגלים לספק כל מידע על היכן למצוא את קרובי משפחתך בסכסוך עיזבון.

קראו עוד על סכסוכי ירושה

שוקלים להתחיל הליך סכסוך עיזבון?

רוב הסיכויים ששמעת על צוואה. אבל מה לגבי הליך סכסוך עיזבון? אם יקירכם נפטר ללא צוואה, בתי המשפט יצטרכו לסדר את אופן חלוקת הנכסים שלו. אם אין יורשים חיים, העיזבון יכול להינתן לצדקה או למדינה.

בדרך כלל, כאשר מישהו נפטר ללא צוואה, נכסיו מחולקים על פי חוק מדינת ישראל. זה יכול להיות בעייתי אם אתה רוצה שהנכסים שלך יעברו למקום אחר מלבד למדינה או לידיים של יורשים פוטנציאליים שיכולים להתקיים. ייתכן שתרצה גם פריטים מסוימים שלא נכללו במכירת העיזבון של יקירך לאחר המוות יוחזרו לבעליהם החוקי. קבלת הליך סכסוך עיזבון יכול לעזור לוודא שזה יקרה.

אילו צדדים יש להודיע במחלוקת צוואה

ישנם סוגי צוואה שונים של האנשים שיש להודיע להם בסכסוך צוואה תלויים באיזה סוג צוואה יש בהישג יד. למשל, אם מדובר בצוואה הולוגרפית, יש ליידע את מי שכתב אותה. אם מדובר בצוואה משותפת או הדדית (קראו על מה זה צוואה הדדית), יש להודיע לכל הצדדים. אם מדובר בצוואה מבוצעת, אז יש ליידע את מנהל העיזבון יחד עם כל המוטבים הנקובים במסמך. אם אין מנהלי עזבון מוזכרים במסמך אז יש לפנות למי שיורש מאותו אדם.

מסקנה: מה אתה יכול לעשות אם אתה מתנגד לצוואה

חוק הצוואות הוא שהן תקפות אלא אם כן יש סיבה ממש טובה לחשוב אחרת. כלומר, יהיה עליך להיות מסוגל להראות לבית המשפט שהאדם שעורך את הצוואה היה בלתי כשיר בעליל, או תחת השפעה בלתי הוגנת בעת עריכתה, או לא שקול בעת עריכתה. זה הוכח במקרים מסוימים שבהם אנשים מתו בפתאומיות לאחר חתימת צוואתם ללא זמן להרהור; אבל ברוב המקרים, אם למישהו היו שכל ויכולת תקינים בזמן עריכת צוואתו, יש להניח שהוא רצה את מה שכתב בצוואתו.

חוק הצוואות לא אומר שאדם אחד יכול לשנות רצון של אדם אחר רק בגלל שהוא רוצה. הדרך היחידה שזה יקרה היא בהסכמה של כל הצדדים – אז אם צד אחד מתנגד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן