טיפול מקצועי בנושא העיזבון על ידי עו"ד ירושות מומחה

כל דבר אשר קשור לנושא הירושה הוא בעל חשיבות ורגישות גבוהה. במקרים רבים מדובר בסכומי כסף משמעותיים או בנכסים יקרים והם יוצרים מהפך מהותי במצבו הפיננסי של כל אחד מהיורשים. לכן לצורך הטיפול בכל מה שכרוך בנושא זה מגייס הלקוח עורך דין, אשר מתמקצע בתחום זה כדי שיעניק לו את הייעוץ המקצועי הנכון ביותר הנדרש בהתאם לתהליך הספציפי.

הצעדים המתבצעים על ידי עו"ד ירושה

אם הנפטר השאיר צוואה מפורטת וחוקית, עו"ד ירושה בוחן באופן מעמיק את הצוואה ומסביר לכל אחד מהיורשים את פרטי הירושה שלהם, אם מדובר בנכסים, ממון או כל ירושה אחרת. השלב הבא הוא הגשת בקשה לקיום הצוואה, כדי לתת לצוואה תוקף חוקי ולאפשר ליורשים לקבל לידיהם את המגיע להם.

במקרים אשר בהם הנפטר לא הותיר צוואה, על היורשים לפנות באמצעות עורך דין לבית המשפט לענייני משפחה, כדי לבקש צו ירושה. הליך זה מתנהל בפועל על ידי משרד האפוטרופוס הכללי אשר בודק באופן מקיף כל בקשה כזו.

אם הבקשה תקינה, מתבצע פרסום בעיתונות במטרה לקבל פידבק של התנגדויות מאזרחים אשר חושבים כי גם הם אמורים להיות חלק ממעגל היורשים. כל בקשה מנומקת של האזרחים הללו מועברת לבית המשפט אשר מכריע אם אכן מעבר לקרובי המשפחה מקרבה ראשונה, קיימת זכות ירושה גם לאדם ספציפי זה עקב נסיבות מיוחדות, או לא.

קבלת אישור מהאפוטרופוס הכללי

אם לא הוגשו התנגדויות, האפוטרופוס הכללי מאפשר לעורך הדין לקדם את התהליך על ידי יישום חוק העיזבון. מחצית מירושתו של הנפטר מועברת לבן או בת הזוג והמחצית השנייה מתחלקת באופן זהה בין כל הילדים. אם גם בן או בת הזוג אינם בחיים, כל הירושה מתחלקת באופן שווה בין כל הילדים.

מחלוקות משפחתיות

כל מה שקשור לצוואות ולירושות מעורר לא אחת מחלוקות ישנות או סכסוכים חדשים ויורש זה או אחר חושב שאין לחלק את הירושה באופן שווה אלא לאחד מהצדדים מגיע חלק גדול יותר מסיבות כאלה ואחרות. המקרים הללו קורים בעיקר אם לא קיימת צוואה, אך לא רק.

עורך הדין מקיים מפגש של כל היורשים ובה אחד מהיורשים מביע את עמדתו. אם בסופו של דבר מתקבלת החלטה לכאן או לכאן, פועלים על פיה. אך אם שאר הנוכחים אינם מסכימים לדרישה יוצאת הדופן, הגורם אשר מתנגד למהלך זה פונה לבית המשפט ומבקש את הכרעתו באופן חלוקת הירושה.

בהתאם למידע בכל תיק, ייתן השופט את פסק דינו לאחר שימנה לתיק זה מגשר, בורר או יתקיימו דיונים ענייניים בתיק זה בבית המשפט, אם לא היו הכרעות בהליכים המקדמיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן