דיני ירושה וצוואה

דיני ירושה הם דינים מורכבים אשר מתחילים בהפעלת צו ירושה כדי לממש צוואה שהשאיר הנפטר או לחלופין כדי לפעול על פי החוק אם לא קיימת צוואה.

הרגישות של הפעלת דיני ירושה

עו"ד אלעד בן הוא מומחה בכל מה שקשור לדיני ירושה וצוואה. יש מקרים רבים שהם מורכבים ועלולים ליצור סכסוכים בין בני המשפחה לגבי אופן חלוקת הרכוש והממון. לכן תפקידו של עורך הדין בנושאים האלו היא לגלות רגישות ולפעול בכל הרבדים הנחוצים. מצד אחד לפעול על פי דיני ירושה, לבקש מבית המשפט לעניינים משפחתיים להפיק צו זה ולאחר מכן לבצע הליך של חלוקת הירושה על פי הצוואה או על פי החוק.

כאשר מתחילים עימותים וחילוקי דעות בין היורשים כמו בן הזוג והילדים, דבר אשר קורה מעת לעת ובמיוחד כאשר מדובר בפרק ב' או בפרק ג', עורך הדין המיומן מחפש את שביל הזהב ומציע כמה וכמה פתרונות שמובילים לאיזון משאבים וכך כל אחד מהיורשים יקבל נתח זהה ליורש האחר.

חלוקת העיזבון

בעיזבונות רבים יש רכוש כמו לדוגמה שתי דירות וכספים. אם יש יותר משני יורשים והערך של שתי הדירות אינו זהה כיוון שאחת היא דירה קטנה בעיר בדרום והשנייה היא דירה גדולה בתל אביב צריך לבצע הליך שמאי של איזון כדי שבסופו של התהליך כולם יקבלו שווה ערך בממון או ברכוש.

יש כמה דרכים להפעלת דיני ירושה כדי להגיע למטרה זו. על פי הערך הכספי של כל נכס, אפשר למכור את שני הנכסים ולחלק את הכספים שווה בשווה, או לחלופין לאפשר מכירה של חלקים מהדירות בין האחים ובדרך זו להגיע לאיזון. ברגע שהכול הוא זהה, לא יהיו סכסוכים ואפשר לסיים הכול בדרך יפה ומכובדת.

משפחות רבות שמגיעות לנושא של דיני ירושה יוצרות מצבים בעייתיים ביניהן ובסופו של דבר בגלל ענייני הירושה מתחיל סכסוך ארוך השנים שיש לו השלכות רבות על המשפחתיות ונוצרים נתקים בקשר החם והאוהב.

רשם לענייני ירושה

על פי הצורך פונה עו"ד אלעד בן בבקשה מקוונת אל הרשם לענייני ירושה כדי שהוא יפיק צו ירושה וכך אפשר יהיה לטפל בחלוקת הירושה הספציפית. על פי דיני ירושה כל התהליך הוא מובנה בסדר היררכי משפחתי. בן או בת הזוג, הילדים, אחים ואחיות ובני משפחה נוספים במעגל השני והשלישי. עורך הדין מלווה במקצועיות הליך זה כדי לא ליצור ציפיות לא נכונות בקרב היורשים.

מתחילת הדרך הוא מיידע את כולם בדבר הפרטים הרשומים בצוואה שיש לפעול על פיה, או לחלופין כיצד תתבצע החלוקה על פי דיני ירושה. אין מדובר בעניין של מה בכך והתהליך מתמשך בדרך כלל תקופה ארוכה עד שכל העניינים מסתדרים, שבועות ולעיתים אף חודשים.

אך הקו החשוב ביותר הוא שכל היורשים יהיו מרוצים מההתנהלות ומהתוצאה הסופית כיוון שהחלוקה הייתה הוגנת, נכונה ושווה.

אם גם אתם נמצאים במצב שבו עליכם להפעיל צו ירושה, אתם מוזמנים להשאיר כאן את הפרטים שלכם ואנחנו נשוחח אתכם בהקדם. כך נוכל לתאם פגישה שבה נבהיר לכם את הנושא הזה באופן מפורט ומדויק. בהתאם למקרה נמליץ לכם על הדרכים הנכונות להפעלת הצו לשביעות רצונם של כל הנוגעים בדבר.

אולי יעניין אותך עורך דין מומחה לצוואות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן