בחירה של עורך דין צוואות

צוואה היא נושא מאוד חשוב במיוחד עבור אנשים מבוגרים לכן ובשלב מסוים רבים מהם מחפשים עורך דין צוואות איכותי ומיומן שיבצע את העבודה הזו עבורם.

עריכה של צוואה

קו החשיבה של אנשים מבוגרים הוא להכין צוואה על פי הכללים המשפטיים, כדי שלאחר מותם היורשים יקבלו את כל מה שמגיע להם.

כדי להכין את הצוואה יש לבצע בחירה של עורך דין צוואות כדאי לשאול קרובי משפחה או חברים ולקבל חוות דעת על עורך דין מיומן שעוסק בתחום הזה אשר יוכל לסייע להם ולערוך עבורם את הצוואה. חשוב לפנות לעורך דין אלעד שהו עו"ד אמין שיש עליו המלצות חיוביות מקרובי משפחה, חברים וגם ברשת. לאחר מכן אפשר להכין את המסמך הנדרש באמצעותו.

אופן ההכנה של צוואה

לאחר בחירה של עורך דין צוואות, בני הזוג שהחליטו על עריכה של צוואה הדדית מתייעצים עם עורך הדין על אופן חלוקת הירושה בין הילדים ואם יש גורמים נוספים שהם מעוניינים להקצות גם להם נתח מהירושה.

כדי לקדם את התהליך בני הזוג מכינים את כל המסמכים הרלוונטיים לגבי כל אחד מהנכסים הקיימים ושל הממון ומעבירים לעורך הדין.

לגבי כל נכס הם מעבירים מידע מפורט לגבי המיקום של הנכס כמו דירה ברחוב מסוים מספר הבית מספר הדירה קומה ועוד. כמו כן את פרטי הרישום ברשם המקרקעין המחוזי שכולל מידע לגבי כל נכס, גוש, חלקה ותת חלקה. המידע כולל נכסים בישראל גם במדינות אחרות מעבר לים עם כל המידע המפורט. הפירוט לגבי הנכסים הוא אקוטי מכיוון שיש הורים שלא עדכנו את הילדים שהם רכשו נכסים בישראל או מעבר לים ולכן רק באמצעות רישום זה יהיה להם את מלוא המידע.

רישום לגבי ממון

יש לפרט את מספרי חשבונות הבנק, פרטי הסניף ושם הבנק המסחרי בכל הבנקים שבהם יש לבני הזוג חסכונות וגם חשבונות של עובר ושב  הנחיה זו היא לגבי חשבונות בנק בישראל וגם חשבונות בנק בחו"ל.

מעבר לכך בני הזוג יעבירו מסמכים מפורטים לגבי פנסיות והשקעות כספיות שונות כמו קרנות השתלמות, קופות גמל, קופות פיצויים פוליסות של חברות ביטוח שונות, השקעות למתחילים בתיק מניות, מטבעות דיגיטלים וכל מקום אחר שבו יש להם כסף שמושקע. כמו כן פירוט של הלוואות חברתיות אם הם נתנו, הלוואות בסכומים משמעותיים שהועברו לקרובי משפחה ועדיין לא הוחזרו וכו'.

עורך דין אלעד שהוא מנוסה בתחום הצוואות עורך את הצוואה לאחר קבלת כל המידע וכל המסמכים הרלוונטיים. לאחר מכן  בני הזוג מגיעים כדי לחתום אצל נוטריון בנוכחות עדים כדי שהצוואה הזאת תקבל תוקף חוקי. לאחר מכן עורך הדין מפקיד את הצוואה בבית המשפט לענייני משפחה ועותק זה נשאר בארכיון, עד שבבוא היום היורשים מבקשים לבצע את צו קיום הצוואה כדי לחלק את הירושה על פי הבקשה של ההורים שלהם.

אם אתם מעוניינים להכין צוואה אשמח להיפגש איתכם, כדי לתת לכם את הייעוץ וההכוונה הנדרשים השאירו כאן את מספר הטלפון שלכם ואני אתקשר אליכם בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן